SIKÇA SORULAN SORULAR

7/24 hizmet veriyor musunuz?

Hosting hizmetinizle ilgili destek talepleriniz için 7/24 destek sağlanmaktadır. Ticket desteği 7/24, telefon desteği ise mesai saatlerinde verilmektedir. Markum.net destek hizmetlerinde ticket sistemine öncelik vererek destek kalitesini arttırmaktadır.

Akıllı kaynak paylaşımı nedir?

Akıllı kaynak paylaşım özelliği sayesinde daha yüksek performans ve daha stabil web server artık sizin elinizde. Tercih edeceğiniz hosting planına göre daha yüksek performans ve daha stabil web server deneyimi elde edebilirsiniz.

ASP nedir?

Microsoft tarafından geliştirilmiş, dinamik ve interaktif web sayfaları yaratmanızı sağlayan, sunucu tabanlı bir programlama dili olan ASP Active Server anlamına gelir.

ASP.NET nedir?

Microsoft’un tarafından geliştirilen .Net Framework üzerine çalışan web uygulama dili olan Asp.Net sayesinde web programcıları kolaylıkla dinamik web siteleri, web uygulamaları veya XML web servislerini geliştirebilir.

Bandwith nedir?

Bandwidth kullanılan hosting paketinizin genişliğini ifade eden değerdir. Kısaca bant genişliği sitenizin anlık veya toplamda harcayabileceği data transfer limitini gösterir.

FTP Nedir?

FTP’nin açılımı File Transfer Protocol’dür. (Dosya Transfer Protokolü) FTP sayesinde dosyalarınızı hosting hesaplarınıza atabilirsiniz.

Hangi FTP programlarını öneriyorsunuz?

Markum.net olarak Filezilla, Smart FTP ve WS_FTP programını öneriyoruz.

Hosting Nedir?

Websitelerinizi barındırdığınız web alanına hosting denir.

Domain Nedir?

Bir alan adı, İnternet teki bir kuruluşu veya başka bir varlığı bulur.

ICANN nasıl çalışır?

ICANN’in yapısı içinde hükümetler ve uluslararası anlaşmalarla kurulan organizasyonlar, şirketler, organizasyonlar ve küresel İnternet’in inşa edilmesine ve korumasına katkıda bulunma becerisine sahip bireylerle birlikte ortaklık içinde çalışır.

ICANN nedir?

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN) uluslararası düzeyde organize olmuş, İnternet Protokolü (IP) adresi alanı tahsisi, protokol tanıtıcı ataması, genel (gTLD) ve ülke kodu (ccTLD) Üst Düzey Alan ismi sistemi yönetimi ve kök sunucu sistemi yönetimi işlevlerinden sorumlu kâr amacı gütmeyen bir kurumdur. Bu servisler ilk olarak ABD hükümeti ile yapılan sözleşme gereği İnternet Tahsisli Sayılar Otoritesi (IANA) ve diğer kurumlar tarafından gerçekleştiriliyordu. Günümüzde IANA’nın işlevini ICANN gerçekleştirmektedir. Özel-kamuya açık bir ortaklık olarak ICANN İnternetin çalışma kararlılığının korunması, rekabetin desteklenmesi, küresel İnternet topluluklarının daha geniş bir katılımla temsilinin sağlanması ve tabandan gelen, uzlaşma temelli süreçlerle görevine uygun politikaların geliştirilmesi için çalışmaktadır.

ICANN in rolü nedir?

ICANN, tüm İnternet kullanıcılarının geçerli adresler bulabilmelerini sağlamak üzere evrensel çözülebilirlikten emin olunması için DNS in teknik unsurlarının yönetiminin koordinasyonundan sorumludur. Bunu İnternet teki işlemlerde kullanılan eşsiz teknik tanıtıcıların dağıtımını ve Üst Düzey Alan İsimlerinin (.com, .info v.s.) kullanılma yetkilerinin dağıtılmasını gözlemleyerek yapar. Mali işlemler, İnternet içeriğinin kontrolü, istenmeyen ticari e-postaları (spam) ve veri korumasıyla ilgili kurallar gibi İnternet kullanıcılarını ilgilendiren diğer sorunlar, ICAN in teknik koordinasyon görevinin dışında kalmaktadır.

Jenerik domain nedir?

Jenerik domain kısa karakterlerle oluşturulan birçok kişi için aynı anlama gelen domainlerdir. Örneğin; istanbul.com, russia.com, spor.com

Aynı gün içerisinde SSL kurulumu yapıyor musunuz?

Evrak gerektirmeyen SSL sertifikalarının kurulumu aynı gün içerisinde yapılmaktadır.

SSL sertifikası ne işe yarar?

SSL şirketlere ve müşterilere güven sağlar. Başta Kredi kartı numarası olmak üzere diğer güvenlik içeren bilgileri korur.

SSL sertifikası nedir?

SSL, kullanıılar ile e ticaret siteleri arasındaki şifreleme standartlarıdır. SSL bağlantısı, gönderilen bilgilerde ki tahribatı önlemek için üretilen bir sistemdir.

Sormak istediğiniz ne varsa veya özel teklif almak istiyorsanız,
Telefonda Görüşelim